W drogeriach i aptekach jest mnóstwo produktów przeznaczonych do wzmacniania i pielęgnacji włosów. Niektóre z nich działają bardziej, inne mniej skutecznie. Poza dostępnymi na rynku kosmetykami jest także wiele sposobów, znanych od wieków, które pozwalają na wzmocnienie i pielęgnację każdego typu włosów.

Szampon do włosów z sodą – domowy sposób na silne odżywienie włosów

Choć dla wielu osób może być to dość zadziwiające, to jedna soda jest tym składnikiem, który znajdzie swoje zastosowanie także w domowych preparatach przeznaczonych do odżywiania i wzmacniania włosów. Szampon do włosów domowej roboty wzbogacony solidną dawką sody to sposób na wzmocnienie i odżywienie struktury włosa znany i doceniany co najmniej od dziesiąte lat. Choć znany jest od dawna, w ciągu ostatnich lat przeżywa prawdziwy powrót – wszystko za sprawą mediów społecznościowych i kobiet zafascynowanych wszelkimi domowymi sposobami dbania o urodę. Soda w domowych szponach jest składnikiem który nie tylko doskonale usuwa z głowy resztki kosmetyków do stylizacji, dodatkowo przy tym wzmacniając cebulki włosów, co widać bardzo szybko, pod warunkiem stosowania regularnie takiego szamponu. Przygotowanie takiego specyfiku w domowych warunkach jest niezwykle proste. Wystarczy wymieszać trzy łyżeczki sody z dziewięcioma łyżeczkami letniej wody. Oba składniki należy ze sobą bardzo dokładnie połączyć. Mieszankę uzyskaną w ten sposób można nakładać na dwa sposoby – na włosy suche bądź mokre. Samodzielnie stworzoną miksturę należy starannie wmasować w skórę głowy, po czym bardzo dokładnie spłukać.

Maseczka z jajek – efekt nabłyszczania gwarantowany

Jajka to obok sody kolejny z niezwykle często wykorzystywanych do pielęgnacji włosów składników. Zdecydowanie najlepiej sprawdzą się one przy tworzeniu specjalnej maseczko przeznaczonej nie tylko do nabłyszczania i zmiękczania włosów, ale również doskonale sprawdzającej się przy walce z uciążliwym łupieżem. Ilość jajek potrzebnych do sporządzenia takiej maseczki zależy przede wszystkim od długości włosów. Jak zrobić taką dobroczynną maseczkę? Wystarczy roztrzepać bardzo dokładnie odpowiednią ilość jajek w miseczce, a mieszankę nałożyć na włosy i pozostawić na około 20-30 minut. Po tym czasie mieszankę z włosów należy spłukać. Jednak dla osiągnięcia zamierzonego efektu spłukiwać ją z włosów należy przy użyciu zimnej wody. Wiele osób do mieszanki dodaje jeszcze około 2 łyżki oleju – wówczas taka maseczka doskonale wspomagać będzie porost włosów.

Banany idealne na zwiększenie objętości włosów

Dla wielu osób może być to dość zaskakujące, jednak banany również stanowią składnik idealny do pielęgnacji każdego typu włosów – w tym przypadku doskonale sprawdzą się do nadawania objętości włosom rzadkim i o bardzo cienkiej strukturze. Do przygotowania takiej maseczki zwiększającej objętość konieczny będzie co najmniej jeden przejrzały banan, którego należy dokładnie zmiksować z dodatkiem jednej łyżeczki jogurtu naturalnego bądź pełnotłustego mleka. Gotową mieszankę należy nałożyć na całą długość włosów. Dokładnie spłukać po około 20-30 minutach, z wykorzystaniem letniej wody.

Przetłuszczające się włosy? Najlepsza będzie płukanka z cytryn

Idealnym rozwiązaniem problemów z przetłuszczającymi się włosami będzie cytryna. Do sporządzenia takiej domowej płukanki wystarczy wycisnąć sok z jednej cytryny i wymieszać go z dwiema szklankami wody. Taką mieszanka należy płukać włosy po każdym umyciu, a efekt widoczny będzie niemal natychmiastowo. Cytryna działa neutralnie na pH skóry, a przy tym będzie składnikiem doskonale sprawdzającym się przy usuwaniu z włosów wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, w tym pozostałości po produktach przeznaczonych do stylizacji.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like